Ученици от 35. СЕУ „Добри Войников“ – София посетиха FDIBA

На 13-ти март 2024 г. FDIBA посрещна над 60 ученици от 35. СЕУ „Добри Войников“ – София, с което има подписано споразумение за сътрудничество. Деканът на факултета, проф. д-р инж. Марин Маринов представи пред учениците възможностите за обучение в бакалавърската степен по специалностите „Компютърни системи и технологии (КСТ)“, „Мехатроника и информационна техника (МИТ)“ и „Стопанска информатика (СИ)“, съвместно с партньорските университети от Германия – Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg и Karlsruher Institut für Technologie (KIT). В срещата участва д-р Митко Василев, дългогодишен Главен изпълнителен директор на Германо-Българската индустриално-търговска камара и Председател на Настоятелството на FDIBA, който представи възможности за стаж и работа в германски компании. Д-р Максимилиян Дьонер, лектор (DAAD Lektorate Bulgarien) и преподавател в бакалавърската степен във FDIBA представи Германската служба за академичен обмен. Учениците имаха възможност да задават въпроси. На въпросите отговаряха и студентите от FDIBA – Георги Ненов, Мария Тодорова, Михаела Стойчева, Теодора Александрова и Дейвид Попов.

Учениците посетиха за кратко лекция по електротехника при доц. д-р инж. Иван Костов, разгледаха библиотеката и читалнята на факултета, придружени от г-жа Ралица Янева, както и лабораторията за виртуална реалност, където д-р инж. Димо Чотров и инж. Ангел Бъчваров представиха проекти, разработени от студенти. FDIBA подари на всички флаери, гривнички и стикери, а на победителите в проведената томбола шапки с логото на факултета. Благодарим на всички!

Пожелаваме успех на всички кандидат-студенти и ги очакваме като студенти във FDIBA.