Проф. д-р Михаел Гьоке от ФОМ Висше училище по икономика и мениджмънт, Есен е новият „Доктор хонорис кауза“ на ТУ – София

На 07.06.2023 г. ректорът на Технически университет – София проф. дн инж. Иван Кралов в изпълнение на решение на Академичния съвет от 26.04.2023 г.  връчи на професор, доктор по икономика Михаел Гьоке от ФОМ Висше училище по икономика и мениджмънт, Есен почетна грамота и медал за присъждането на званието „Доктор хонорис кауза“ на Технически университет – София, като признание за неговата дългогодишна ангажираност, активна подкрепа и личен принос в развитието на Факултета за германско инженерно обучение и промишлен мениджмънт при Техническия университет – София.

Проф. Иван Кралов поздрави новоизбрания почетен доктор на ТУ – София с  думите: „За мен е изключителна чест и радост, че днес мога да изпълня едно задължение, а именно да удостоя професор, доктор по икономика Михаел Гьоке с почетното звание “Доктор хонорис кауза“  на Технически университет – София.  Искам да благодаря на всички наши партньори – университети, които участват в образователния и изследователски процес на Техническия университет – София и специално на Факултета за германско инженерно обучение и промишлен мениджмънт и да им пожелая здраве, успехи в творчески и в личен план и да продължат още по интензивно с будителски дух да изграждат бъдещия технически елит на обществото. Благодарност и за всеотдайността на фирмите, които подкрепят това обучение и изследователска дейност и така допринасят за високото качество на квалификация на нашите абсолвенти – инженери.

Искам да пожелая на ръководството на Факултета за германско инженерно обучение и промишлен мениджмънт да продължи активно усилията си за разширяване на дейността и на образователната услуга, не само за студенти от нашата страна, но и за студенти от съседните страни, тъй като това е изключително важно не само за обществото, но и за бизнеса и за добруването между народите. Честито, проф. Гьоке и пожелания за по-нататъшни успехи!“