Партньор от създаването на FDIBA до днес

Carolo-Wilhelmina zu Braunschweig (Технически университет Брауншвайг) е един от най-старите университети в Германия и един от първите партньори на FDIBA от създаването на факултета до днес.

Университетът е традиционен „град на науката“, в средата на „най-горещия изследователски регион в Европа“. Над 20 000 студенти и почти 6 000 служители съставляват академичната му общност.

Той заема завидното 753 място в Best Global Universities и 308 място в Best Global Universities in Europe за 2022 г.

„Светът става все по-глобализиран и владеенето на езици и познаването на чужди култури става все по-важно. В този контекст, проектът FDIBA на DAAD съчетава добро обучение с културен обмен. Чрез предоставянето на стипендии той дава възможност на български студенти за престой от един семестър в Германия. По този начин студентите трупат богат опит, който могат да използват през целия си живот. Точно това е необходимо за популяризирането на европейската идея. „Искам да насърча и мотивирам студентите да придобиват международен опит и да установяват контакти.“
Денис Ебелинг, координатор на проекта FDIBA в ТУ Брауншвайг (2017 – 2021)