Технически Авангард - Издание за ФаГИОПМ

Състезание по роботика

Обява от FDIBA IT Team

Университетски аварийно-спасителен отряд

УНИВЕРСИТЕТСКИ АВАРИЙНО-СПАСИТЕЛЕН ОТРЯД е неправителствена организация, създадена в Софийския университет „Св. Климент Охридски” през далечната 1990 г. Днес в екипа членуват студенти от редица столични университети, хора с различни професии и интереси, защото вярваме, че всеки може да намери своята ниша и да бъде полезен за делото ни.

УАСО е колективен член на Българския младежки Червен кръст и на Националната асоциация на доброволците в Република България, а членовете му са част от Националния екип за работа при бедствия, аварии и катастрофи към БЧК.

УАСО осъществява дейност в обществена полза, изразяваща се в превантивна и спасителна дейност при природни бедствия, инциденти и промишлени аварии, социално подпомагане и защита на околната среда.

Личният състав на УАСО е добре подготвен за дейност при сложни теренни и климатични условия. Членовете на Отряда са специално обучени за оказване на първа долекарска помощ и транспортиране на пострадали от разрушени сгради с използване на алпийски способи. В рамките на дейностите на организацията или извън тях, членове на УАСО са взели участие в реализацията на множество екологични проекти, научни проекти, свързани с опазването на околната среда, и др.

Мисия

Ние работим за общество, подготвено за адекватна реакция при бедствия, аварии и катастрофи. Развиваме екип от доброволци за спасителни действия и превенция.

Научете повече за нас на www.uaso.org или www.facebook.com/UniversityRescueSquad/